Koronavirové poselství starosty Prahy 6

„Dnešní sejmutí bronzové sochy maršála Koněva z piedestalu na náměstí Interbrigády je pomyslným posledním tónem v etudě, která se v Bubenči rozehrála v roce 1980. Její echo bude nadále rezonovat v muzeu věnovaném dějinám dvacátého století v Československu, a přispěje tak k objektivnímu výkladu naší nedávné historie,” okomentoval odstranění sochy starosta Ondřej Kolář (TOP 09).

Radim Valenčík | reprodukovaná fotografie: youtube.com (Kolekitf)

Ten včera večer v České televizi připustil, že k odstranění sochy radnice záměrně využila období nouzového stavu a omezeného volného pohybu. Dlouho chystaná akce se tak podle Koláře díky tomu obešla bez veřejných protestů.

Sdělení starosty Prahy 6 Koláře má ještě jeden aspekt. Je to první případ, kdy se někdo zcela bez zábran přihlásil k tomu, že zneužil epidemii koronaviru k realizaci svých cílů. Je to nebezpečný precedent pro ty (vychcánky, vyžírky, chytráčky, kdysi to byli keťasové), kteří se už nyní snaží a budou snažit, jak co nejvíce vydělat na neštěstí druhých, ať to celé naší národní komunitě napáchá sebevětší škodu. Mj. Praha 6 byla největší líhní djilasovské „nové třídy“ u nás.