Proč je v rámci prevence nynějšímu šíření chřipky potřeba pít více vody

ANKARA | Specialista na interní onemocnění a nefrologii doktor Arzu Akgül v rozhovoru pro turecký portál Sözcü řekl, že voda hraje významnou roli v boji s mnoha nemocemi, včetně nového typu chřipky COVID-19. Píše o důležité úloze vody v rámci zdraví světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek: timeua.info

„Při této příležitosti zdůraznil, že voda je hlavním nástrojem pro regulaci metabolických procesů v organismu a také pro zajištění dodání výživných látek do buněk, stejně jako pro vylučování odpadních produktů ze životně důležitých procesů,“ píše agentura.

Lékař připomněl, že voda zajišťuje odvádění toxinů, reguluje teplotu těla a hustotu krve. V opačném případě se toxiny hromadí v krvi a v důsledku toho se může rozvinout tzv. urolitiáza nebo může dojít k selhání ledvin.

Rozhovor o virózách

Za jedno z opatření na ochranu před chřipkovou infekcí označil Akgül zachování imunity, což vyžaduje správnou a vyváženou výživu: „Denní spotřeba dostatečného množství vody pomáhá odvádět z organismu toxiny a neutralizovat bakterie a viry,“ zdůraznil.

Dodal také, že užitečné bude i vyplachování úst slanou nebo vlažnou vodou. Kromě toho časté pití vody zabrání dehydrataci organismu a napomůže zvýšení imunity. Podle jeho slov je v létě zapotřebí denně vypít nejméně dva litry vody, a v zimě pak 1,5 litru. Při onemocnění chřipkou se pak doporučuje spotřeba vody zdvojnásobit.

Covid-19