Už to začalo? Důchody sice budou, ale později

PRAHA | Některé termíny splatnosti všech druhů důchodů, které vyplácí Česká správa sociálního zabezpečení, ovlivní zákonem stanovené státní a ostatní svátky. A není to spíše tím, že v rámci buzerace a šikany obyvatelstva zvané Covid-19 docházejí státu peníze?

Ilustrace: pxhere.com

Výplaty starobních, invalidních a pozůstalostních (vdovských, vdoveckých a sirotčích) důchodů letos mírně posunou svátky.

Důchody vyplácí Česká správa sociálního zabezpečení buď bezhotovostním převodem na bankovní účet klienta, nebo v hotovosti prostřednictvím České pošty na adresu jeho bydliště. Klient si volí způsob výplaty důchodu při podání žádosti o dávku důchodového pojištění s tím, že kdykoliv později může požádat ČSSZ o změnu.

Důchody se vyplácejí vždy dopředu, a to v pravidelných měsíčních lhůtách. Výplatní termíny důchodů, vyplácených ČSSZ, jsou sudé dny od 2. do 24. dne v měsíci. ČSSZ zajišťuje výplaty důchodů také do zařízení sociálních služeb s celoročním pobytem, kam se důchody vyplácejí 15. den v měsíci. Uvidíme příští měsíc, zda nebudou důchodci chcípat hlady a bez důchodů u popelnic…