Lenivá svoloč pošťácká: Nechoďte na poštu, pořiďte si datovou schránku

PRAHA | Pro všechny uživatele datových schránek je od 24. března odesílání Poštovních datových zpráv zdarma. A to do odvolání, ale minimálně po dobu vyhlášeného nouzového stavu. Informuje lenivá svoloč, které se shlukuje kolem České pošty, s. p., aby tak předstírala práci a poskytování poštovních služeb, ač je to spíše parodie na služby.

Ilustrační snímek | repro: Česká pošta, s. p.

Průměrný denní počet odeslaných Poštovních datových zpráv během standardního období je 2500. V těchto dnech se pohybujeme na úrovni pěti tisíc odeslaných Poštovních datových zpráv.

„Poštovní datová zpráva plně a spolehlivě nahradí běžnou písemnou korespondenci mezi občany, podnikateli nebo firmami. Zaslání Poštovní datové zprávy je zcela rovnocenné odeslání doporučeného dopisu, navíc je tato zpráva považována za doručenou již okamžikem přihlášení oprávněné osoby do datové schránky. Lze takto posílat například faktury, upomínky, smlouvy, objednávky, potvrzení nebo certifikáty. Poštovní datová zpráva tak plně a spolehlivě nahradí běžnou písemnou korespondenci mezi občany, podnikateli nebo firmami,“ lže Česká pošta, jelikož příjem takové zprávy není pro uživatele povinný a lze v nadstavení vypnout. Pak odeslat takovou zprávu odesílateli nelze.

Každý den ve standardním období je zřízeno 400 datových schránek na žádost. Tedy mimo zákonnou povinnost. Od 23. března do 1. dubna bylo na pracovištích České pošty, kde jsou poskytovány služby CzechPOINTu, denně zřízeno v průměru 639 datových schránek na žádost. Rekordním dnem byl 1. duben, kdy si lidé nechali zřídit 1318 datových schránek na žádost. Asi to brali jako dobrý aprílový žert, ale chytili se na vždy. Datová schránka nelze zrušit.

„Datová schránka poskytuje rychlý a efektivní způsob komunikace. V současné krizové situaci má samozřejmě tu přidanou hodnotu, že ji můžete využívat z domova a nemusíte kvůli poslání doporučeného dopisu chodit na poštu. I takové detaily dnes pomáhají v boji s koronavirem,“ říká ministr vnitra, předseda Ústředního krizového štábu, lidská svině a dobytek z ČSSD, jako i perversní úchyl, který se ukájí šikanováním populace Jan Hamáček.

Schvaluje Hamáček vraždění Židů? Je antisemita?

Reklama: