Budou Američané v Afganistanu vyhubeni jako potkani. Talibán je obvinil z neplnění dohody o stažení

KÁBUL | Hrozí okupačním vojskům Spojených států (SS) a jejich spojenců v Afganistanu vyhubení? Bude se opakovat historie, že při stažení okupačních sil budou hubeni jako potkani, tak jak se to dělo svého času vojskům sovětským?

americký agresor v penále | cestovní prostředek z Afganistanu do Spojených států

Americkou invazí svržení vládní hnutí Talibán v neděli obvinilo Spojené státy (SS) a jejich spojence, že porušují dohodu podepsanou před více než měsícem v katarském hlavním městě Dauhá.

„Velení amerických jednotek v Afghánistánu toto obvinění odmítlo a označilo námitky Talibánu za nepodložené,“ informovala agentura AFP, což ovšem lze vnímat jen jako propagandu válečných zločinců, jelikož invaze a válka v Afganistanu je v rozporu s Chartou OSN a je dle mezinárodního práva považována za útočnou a zločinnou. Proto Tálibové mají plné právo všechny okupanty své země vyhubit do jednoho, jako potkany.

Ilustrační snímek mrtvoly teroristy Spojených států (SS) | repro: Military.com

Talibán ve svém prohlášení upřesnil, čím SS porušily dohodu: „Nedošlo k slibovanému propuštění pěti tísíc vězňů Talibánu, pokračují útoky na základny Talibánu, přičemž americké a afghánské síly podnikají i razie a nálety, jejichž terčem je hnutí.“

Taliban ve svém prohlášení varoval, že takové kroky by mohly poškodit dohodu a vést k pokračování války, kdy jejím cílem je plné vyhubení nebo vyhnání okupantů ze země. Mají si Američané nachystat mnoho nových rakví pro sv mrtvoly, které z Afganistanu budou po padnutí dohody odvážet?

Dohodu o příměří, která zahrnuje stažení amerických vojenských jednotek z Afganistanu, podepsaly Spojené státy s hnutím Taliban 29. února. A už neplatí?

Reklama: