Mluvčí íránského ministerstva zahraničí obvinil diplomaty Spojených států (SS) z účastí na státních převratech a teroristických útocích

TEHERÁN | Mluvčí íránského ministerstva zahraničí Seyyed Abbas Mousavi uvedl, že američtí diplomaté se účastní státních převratů, teroristických útoků, vyzbrojování teroristů, podněcování náboženského násilí, podpoře drogových kartelů a jiných zločinech. Označil medicínský terorismus za jejich novou specializaci. Podotkl, že celou tuto nešlechetnou činnost řídí Mike Richard Pompeo. Uvedl to včera na svém profilu na Twitteru, píše slovenský deník HlavnéSprávy.sk.

Spojené státy nesou smrt

Mluvčí íránského ministerstva zahraničí Seyyed Abbas Mousavi takto reagoval na výroky amerického ministra zahraničí Mika Richarda Pompea, který obvinil íránské diplomaty z toho, že byli zapojeni do teroristického útoku v Turecku, a označil je za pachatele vražd a výbuchů v Evropě.

„Íránský diplomat na své stránce na Twitteru včera citoval podle něj neodůvodněné obvinění amerického ministra zahraničí a na oplátku obvinil amerických diplomatů z páchání mnoha zločinů,“ píše slovenský web.

„Nesporný faktem je, že se američtí diplomaté už dávno účastní státních převratech, teroristických útocích, vyzbrojení teroristů, podněcování náboženského násilí, podpoře drogových kartelů, na nátlaku na vlády a společnosti, špionáži, dokonce špehují spojenců USA, jednají s diktátory, zabijáky a teroristy,“ zdůraznil íránský diplomat.

„Ale Pompeo (pan CIA nebo ministr pro věci nenávisti) a jeho páni povýšili tuto profesi na zcela novou úroveň: Medicínsky terorismus. Právě proto se Pompeo, jehož svědomí pociťuje ostudu, rozhodl zavádět veřejnost a používá psychologické metody,“ zdůraznil mluvčí íránského ministerstva zahraničí Seyyed Abbas Mousavi ve svém komentáři na Twitteru, uzavírá redaktor slovenského deníku Eugen Rusnák.