Kolář z Prahy 6. Zločinec?

Abychom s tou virózou nebyli tak monotématičtí, udělal jsem takový drobný průřez starostováním Ondřeje Koláře na Praze 6. Taková rekapitulace občas neškodí, ne?

Petr Markvart | reprofoto: youtube.com (kolektif)

V roce 2017 nejdřív zaplatil z obecních peněz 50,000 Kč za rozhovor s časopisem Playboy „Sranda musí být“. Po všeobecné kritice nakonec částku do obecní kasy refundoval.

V prosinci 2017 zase slavně odhalil „Lavičku Ferdinanda Vaňka“, což je na červeno natřený pivní sud a fošna stejné barvy, za kterou obec zaplatila jejím tvůrcům 500,000 Kč a za její instalaci dalších 350,000 Kč.

V roce 2018 musel sám na sebe podat trestní oznámení, když způsobil obci škodu nesprávným vyplacením odstupného při vypovězení smlouvy na pronájem Polikliniky Pod Marjánkou.

Za jeho starostování byla zadána ještě jedna zakázka, a to na sochu, která má znázorňovat Marii Terezii a má být v září 2020 instalována u Prašného mostu za částku prouhých 3,700,000 Kč.

No a to neustálé okopávání a provokace kolem pomníku maršála Koněva? To už je jenom třešnička na dortu dlouhodobého zhoršování vztahů s Ruskem. Ty totiž nahrávají hlavně jeho otci, Petru Kolářovi, hlavnímu lobbystovi v pozadí nesmyslného nákupu vrtulníků Bell UH-1Y a UH-1Z od vlády Spojených států amerických za pouhých 14,600,000,000 Kč (celkové náklady na tuto „akvizici“ jsou odhadovány až na 35 mld. Kč). Hezká cena za vrtulníky, sloužící k podpoře vyloďované námořní pěchoty na nepřátelském pobřeží, tedy velmi potřebné pro naše ozbrojené síly.

Dá se říct vcelku bez nadsázky, že šestka se pyšní tím skutečně nejdražším starostou, jehož působení pocítíme všichni.

No řekněte, děti, umí tohle Váš starosta? Jo, a poděkování voličům na Prahu 6.

Reklama: