Vůdce SPD Okamura přijal Jaroslava Foldynu do poslaneckého klubu

PRAHA | Bývalý místopředseda ČSSD a poslanec Jaroslav Foldyna se stal členem poslaneckého klubu SPD. Před mimořádnou schůzí Sněmovny vstup Foldyny do SPD oznámil vůdce hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vůdce SPD Okamura přijal Jardu Foldynu do poslaneckého klubu svého hnutí

Poslanec Jaroslav Foldyna vstup do SPD okomentoval slovy, že se nezměnil on, ale ČSSD. „Já jsem se nezměnil, změnila se sociální demokracie,“ řekl Foldyna, kterého cituje Sputnik.

Poslanecký klub SPD má nyní dvacet členů. Dříve klub SPD opustili tři poslanci – Marian Bojko, Ivana Nevludová a Lubomír Volný.

Jaroslav Foldyna ukončil působení v ČSSD k 25. únoru. Podle jeho slov se rozhodl k vystoupení ze strany po 30 letech. Jako důvod uvedl, že se dlouhodobě rozcházel se stavem ve straně sociálních demokratů, připomíná agentura a cituje Foldynu z té doby: „Pokoušel jsem se s tím něco udělat, byl jsem místopředseda. Nic se mi nepodařilo, a tak jsem se rozhodl to neprodlužovat.“

Podle Foldyny poškozují místopředsedové strany sociální demokracii, a především regionální organizace, které usilují o dobrý výsledek v budoucích krajských volbách. Kromě jiného svou kritiku směřoval na ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou. Tu společně s dalšími místopředsedy označuje Foldyna za nadějné svazáky a konsomolce, psaly Novinky.cz. Foldyna se po svém odchodu stane nezařazeným poslancem.