Jako Palach? Nesouhlasil s karanténou, tak se na protest upálil

LIBANON | V Libanonu zemřel Syřan, který se upálil na protest proti důsledkům karanténě v rámci šířené paniky s novou chřipkou Covid-19. Informovala o tom v pondělí agentura DPA.

Nesouhlasil s karanténou, tak se na protest upálil

K tragické události došlo během uplynulého víkendu v údolí Bika na východě Libanonu. Muž se polil benzínem a zapálil se. Učinil tak na protest proti nedostatku pracovních míst, který způsobily karanténní opatření zavedená libanonskými úřady. Takže jako Palach, upálil se na protest, jelikož ho už nebavilo žít.

Upálený blázen utrpěl popáleniny třetího stupně, na následky kterých později zemřel v nemocnici. Nevládní organizace Beyond Association, která pracuje se syrskými uprchlíky, uvedla, že omezení volného pohybu osob v Libanonu zapříčinily nedostatek pracovních míst.

Následkem toho v kombinaci s nepříznivou hospodářskou situací v zemi, muž neměl dostatek prostředků na zajištění obživy své rodiny. Tak se upálil a rodina nyní je i bez otce. Prostě upálit se může jen duševně vyšinutý, tak jako Palach, Zajíc a jiní devianti.

Reklama: