Přístupná a efektivní justice

To mírné zastavení se v čase a prostoru mi umožnilo udělat naprostý pořádek v mých dvou pracovnách. Zejména pořádek v pracovně v mé kanceláři, kam chodím zřídka (pracuji povětšinou v pracovně doma, která je asi 30 kroků jinde) přinesl zásadní archeologické objevy.

Klára Samková | repro: FB KS

Na příklad jsem zapomněla, že jsem v roce 2007 napsala třicetistránkovou studii „Přístupná a efektivní justice“. Tak jsem si to znova přečetla. Dnes bych to napsala úplně stejně. Protože co se změnilo? NIC!!

A když, tak k horšímu… Stejně tak jsem si znovu přečetla svou vlastní knížku „Romská otázka – psychologické důvody sociálního vyloučení Romů“, z roku 2011,kde mimo jiné rozebírám, proč celá politika státu vůči Romům je totálně nefunkční a vždy bude a navíc co se má dělat jinak… Změny – opět nic!!!

Neříkám, že mám patent na rozum, ale ony nejenomže se neudělaly žádné posuny v daných oblastech tak, jak jsem je navrhla, ony se neudělaly ani žádné jiné. Co si myslet o státu, který nehledá zlepšení?? Který ideologii + lenost nadřazuje nad výsledek? Myslíte, že se s tím dá ještě něco dělat jiného než si zoufat? Na vaše odpovědi se těším v komentářích.