Je to drzost, komentoval profesor Klaus stržení sochy maršála Koněva

PRAHA | Druhý prezident ČR profesor Václav Klaus se nezapomněl vyjádřit k odstranění Koněvovy sochy. K tomu došlo 3. dubna během trvajícího nouzového stavu v zemi. Tuto akci starosty Prahy 6 označil Klaus za drzost a zbabělost téměř neznámých rozměrů.

Václav Klaus si podal nácka Koláře

Svůj příspěvek Klaus začíná tím, že během několika týdnů probíhá nevídaná mediální masáž v souvislosti s koronavirem, a tak jsme si do jisté míry již zvykli na to, co se kolem nás děje, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Přes všechny dramatické výroky politiků a novinářů lidé pochopili, že tato konkrétní krize není největší zdravotní hrozbou, které současné lidstvo čelí. Pochopili to však jen někteří,“ píše prezident profesor Václav Klaus.

Podle jeho slov si začínáme všímat, že každým dnem na světě umírá nekonečně více lidí i na jiné nemoci než na nový typ koronaviru. Dodává, že se začínají porovnávat porovnatelné a tři zeměpisně, kulturně a civilizačně podobné země, které mají téměř stejný počet obyvatel, a to Česko, Rakousko a Bavorsko.

Dále pak konstatuje, že počet obětí je v nich menší než například v Itálii a Španělsku a začíná převažovat standardní, klidná analýza. Jak však dodává, některá veřejnoprávní média to neustále šponují.

Akce starosty Praha 6 Koláře – utajené, předem neavizované odstranění sochy maršála Koněva pod rouškou koronavirového nouzového stavu – je drzost a zbabělost téměř neznámých rozměrů,“ myslí si Václav Klaus.

Zmiňuje, že podobným způsobem se rodí nebo zesiluje boj s Čínou, která ale Čínou Mao Ce-tunga již dávno není. Podle jeho mínění ukázala dnešní pandemie, jak krátkozrace a nezodpovědně se chovají starosta městské části Ondřej Kolář a primátor Prahy Zdeněk Hřib v době, kdy jsme zůstali před touto nákazou bez zdravotních prostředků a museli jsme prosit o pomoc Čínu.

„Naše individuální odloučenost, osamocenost, izolovanost v dnešním koronavirem zakletém světě nás bude jistě vybízet k hlubšímu přemýšlení o všech těchto věcech než v normální situaci. Ale ve světě hledejme spíše možné přátele, než nepřítele,“ dodává.

Reklama: