Předseda Trikolóry navrhl ve Sněmovně vypovězení Lisabonské smlouvy

PRAHA | Václav Klaus mladší se včera při jednání Poslanecké sněmovny pustil do Bruselu a Evropské unie. Při svém projevu navrhl vypovězení Lisabonské smlouvy. Ačkoliv se svým návrhem neuspěl, téma začalo žít svým životem. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Václav Klaus o zločinecké EU

Předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší již před víkendem avizoval, že „doba hájení skončila“. I když v nejtěžších časech krize vládu podporoval, nyní vystoupil s věcmi, které tuto zemi podle něho ničí dlouhodobě. Chování státu se podle něj musí změnit a začít by se mělo s ukončením experimentu se zelenou ekonomikou. Podle Klause nyní žijeme ve světě, který si vysnila Greta. Považuje za podstatné, aby se rychle skončilo s nesmysli, jako je pěstování řepky do pohonných hmot.

Poslanecká sněmovna na úterním mimořádném jednání projednávala prodloužení nouzového stavu a pomoc zastavené ekonomice. Klaus předložil opatření, která prosadila vláda ve Velké Británii.

„Kdybych měl tu moc, vyřadím z tohoto jednání všechny ostatní body, které se netýkají ekonomiky,“ uvedl Klaus, který také všem přítomným poslancům na začátku jednání rozdal překlad anglických opatření vlády Borise Johnsona.

Současná situace by podle Klause mohla přispět k uzdravení české společnosti. Zároveň připomněl, že je vidět, že globalisté a globální orgány nefungují.

„Slyšeli jste něco o OSN v poslední době? Sledujte Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), která dva měsíce nedělala nic a vydala jedno zmatené prohlášení, že se roušky nosit nemají, a teď zase, že se nosit mají?“ připomněl Klaus mladší.

A následně přišel útok na EU. „Viděli jste Evropskou unii a její činnost? Nikoli. Přišel čas zbavit evropské byrokraty vlády nad touto zemí,“ uvedl předseda Trikolóry.

V této souvislosti politik také připomněl, jak evropský soud nedávno rozhodl, že Česko porušilo své povinnosti odmítáním uprchlických kvót. Zároveň vyzval, aby se ČR zbavila nadvlády tohoto soudu.

Ve svém projevu dále zkritizoval, že parlament musí za normální situace přijímat nadpoloviční většinu evropských směrnic. A opět vyzývá, aby se Česko podobných nesmyslů zbavilo. „Tu směrnice o zbraních, tu o GDPR a o dalších nesmyslech. Zbavme se toho,“ zopakoval.

Následně Klaus požádal o zařazení bodu s názvem jednostranné vypovězení Lisabonské smlouvy Českou republikou, upozornil na to, že jej bude předkládat na každé sněmovní schůzi, dokud nebude bod zařazen.

Václav Klaus mladší předložil návrh usnesení Poslanecké sněmovny v tomto znění:

  1. Poslanecká sněmovna pověřuje vládu, aby zahájila legislativní kroky k jednostrannému vypovězení Lisabonské smlouvy Českou republikou.
  2. Poslanecká sněmovna zavazuje vládu, aby okamžitě stáhla z programu Parlamentu veškeré evropské směrnice a nařízení.

„Předkládám tento návrh usnesení, protože si nedělám iluze o politickém rozložení současné Sněmovny, byť si myslím, že lidé to vidí zcela opačně,“ uvedl na závěr svého vystoupení předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší. Klausův návrh podpořilo pouze 15 poslanců, 64 bylo proti.

Projev poslance Václava Klause mladšího: Přišel čas zbavit evropské byrokraty vlády nad touto zemí!

Dobrý den, dámy a pánové,

mám návrh k pořadu schůze. Ekonomickými věcmi se jistě budeme sáhodlouze zabývat v těch bodech, které jsou schváleny. Je to podle mě ta nejdůležitější věc, hrozba toho ekonomického koronaviru a umírání českých firem a živnostníků, je to priorita číslo jedna. Kdybych měl tu moc, tak vyřadím všechny ostatní body, které se netýkají ekonomiky, z tohoto jednání.

Rozdali jsme vám všem překlad anglických opatření vlády Borise Johnsona pro vládní poslance, snad jako jakési zrcadlo nebo prostě informaci o tom, jak to řeší jiné země, protože si myslím, že není důležité teď vynalézat kolo každý svépomocí, ale inspirovat se i v cizině, kde nějaká plošná opatření by snad mohla fungovat.

Co se týče zdravotních věcí, to jsme se věnovali tomu před chvílí. Prodloužili jsme nouzový stav o tři týdny a něco. Ale já bych chtěl přinést také něco pozitivního a využít těžkou situaci k ozdravení společnosti. Vycházím přitom z našeho dlouhodobého programu.

Když se díváte na tuto situaci, která je, tak jedna věc bije do očí. A to je, že globalisté a globální orgány nefungují. Slyšeli jste něco o OSN v poslední době? Sledujete světovou zdravotnickou organizaci WHO, která dva měsíce nedělala nic, pak vydala jedno zmatené prohlášení, pak vydala prohlášení, že se nemají nosit roušky a teď tedy že se nosit mají? Nebo dokonce EU a její činnost? Nikoli. Já myslím, že přišel čas zbavit evropské byrokraty vlády nad touto zemí. Jistě jste zaznamenali neuvěřitelně drzé rozhodnutí Evropského soudu v otázce kvót.

Zbavme se nadvlády tohoto soudu nad touto republikou. Přijímáme v parlamentu za normální situace nadpoloviční většinu evropských směrnic tu o zbraních, tu o GDPR, tu o dalších nesmyslech. Zbavme se toho. Já bych si dovolil požádat o zařazení bodu, který se jmenuje: Jednostranné vypovězení Lisabonské smlouvy Českou republikou. Když můj návrh neschválíte, budu ho předkládat na každé schůzi, která bude následovat. A protože si nedělám iluze o politickém rozložení současné Sněmovny, byť myslím, že lidé to vidí zcela opačně, tak jenom si dovolím návrh usnesení.

Za prvé, Poslanecká sněmovna pověřuje vládu, aby zahájila legislativní kroky k jednostrannému vypovězení Lisabonské smlouvy Českou republikou. A bod číslo dva, Poslanecká sněmovna zavazuje vládu, aby okamžitě stáhla z programu parlamentu veškeré evropské směrnice a nařízení.

Reklama: