Hitler plánoval slovanský holokaust za 100 miliard říšských marek

MOSKVA | Generální plán nacistů Ost předpokládal likvidaci a přesídlení milionů lidí, byl to fakticky slovanský holokaust, na který nacisté hodlali vynaložit přes 100 miliard říšských marek, sdělil Sputniku expert Ruské vojenské historické společnosti (RVIO) Nikita Buranov, píše Sputnik.

Adolf Hitler

„O generálním plánu Ost svědčí historické dokumenty, šlo fakticky o slovanský holokaust. Hitler plánoval likvidaci milionů lidí a přistoupil k této otázce s německým pedantstvím a pragmatismem. Byla například vypočítána cena tohoto projektu: likvidace slovanského obyvatelstva byla odhadnuta na 100 miliard říšských marek,“ řekl Buranov.

Historik upřesnil, že daný dokument, který se dá nazvat generální plán Ost, se nezachoval, protože neexistovala definitivní varianta, bylo několik projektů, jež se stále měnily, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Zachovalo se několik dokumentů, jež svědčí o cílech a úkolech nacistů ve východní Evropě, jsou to poznámky a návrh v rámci generálního plánu Ost. Je to velký projekt likvidace a přesídlení celých národů napsaný podobným stylem jako Mein Kampf. Jednoznačně svědčí o tom, že válka proti SSSR byla považována nacistickým vedením především za válku proti slovanským národům,“ řekl expert.

Připomněl, že existuje šest částí různých dokumentů týkajících se plánu Ost, které mají dnes k dispozici historici. První dva byly napsány dříve, v roce 1940, a jde v nich o polské území, které mělo být kolonizováno, a Poláci měli být přesídleni. Ostatní čtyři se týkají bezprostředně Sovětského svazu. Právě v nich se objevuje název Generalplan OST.

„V posledních čtyřech dokumentech je jasně zformulováno, jak mělo být zlikvidováno obyvatelstvo Sovětského svazu. Mělo by to být masové přesídlení. Jenže toto slovo znamenalo pro nacisty faktickou vraždu. V četných německých dokumentech se objevuje stejný název, například, když se mluví o koncentračních táborech,“ řekl Buranov.
Připomněl, že autorem projektu byl jeden z hlavních činitelů Třetí říše a nacistické strany, říšský vůdce Heinrich Himmler. Dalšími autory byli politik a právník Erhardt Wetzel a profesor Konrad Meyer-Hetling.

„Když čteme tyto spisy, vidíme, s jakým cynismem klidně Němci uvažovali a plánovali vraždu milionů lidí. Podle plánu Ost měla být válka s SSSR ukončena na linii Archangelsk – Astrachaň. Dál měl být uplatněn plán kolonizace a takzvaného poněmčení obyvatelstva. Prostor, který měl být osvojen Němci, obývalo 45 milionů lidí, ze kterých mělo být nejméně 31 milionů nežádoucích podle rasových ukazatelů přesídleno na Sibiř, a hned po porážce SSSR mělo být na tato uvolněná území přesídleno pět milionů Němců,“ sdělil expert.

Historik připomněl, že poněmčení mělo trvat 25-30 let. Každý národ měl být přesídlen v různém počtu. Podle plánu mělo být v Polsku zlikvidováno a deportováno 80-85 % obyvatel, z Litvy 85 %, 65 % ze západní Ukrajiny, 75 % z Běloruska a po 50 % obyvatel z Lotyšska, Estonska a Česka.

Reklama: