Ministerstvo financí spustilo žebračenky pro OSVČ a živnostníky

PRAHA | Senát Parlamentu ČR schválil návrh zákona o kompenzačním bonusu pro osoby samostatně výdělečné činné. Tento návrh napomáhá zmírnit negativní dopady opatření na osoby samostatně výdělečně činné, jejichž činnost byla v důsledku koronaviru úplně či částečně utlumena. Informuje Ministerstvo financí, které svou činností připomíná mafii v rámci výběru výpalného.

Andy Babiš a Alena Schillerová – Mafiáni a zloději?

Veškeré podstatné informace ohledně možnosti získání kompenzačního bonusu vycházející ze znění návrhu schváleného Poslaneckou sněmovnou naleznete na webu Finanční správy.

Vzor žádosti o kompenzační bonus je dostupný na webu Finanční správy a rozcestníku Daňového portálu. „Žádost o bonus pro živnostníky je jednostránková, její vyplnění je záležitostí několika minut, a stejně jednoduše ji půjde i na finanční úřad odevzdat,“ dodala generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Vyplněnou žádost je možné podat na finančním úřadu, který je místně příslušný ke správě daně z příjmů fyzických osob konkrétní OSVČ. Žádosti jsou přijímány:

  • emailem,
  • datovou schránkou,
  • prostřednictvím Aplikace Elektronická podání pro finanční správu (EPO),
  • prostřednictvím poštovních služeb,
  • osobně v podatelnách finančních úřadů a ve sběrných boxech umístěných na územních pracovištích.

O zákonu rozhodl i Senát a k dokončení legislativního procesu by mělo podle předpokladu Ministerstva financí dojít nejpozději do 14. dubna. K samotnému přijímání žádostí a následnému vyplácení přímé podpory přistoupila Finanční správa neodkladně.

Reklama: