Sputnik: Trump poděkoval Putinovi za snížení produkce ropy

WASHINGTON | V neděli proběhl telefonický rozhovor mezi americkým vůdcem Donaldem Johnem Trumpem a ruským prezidentem Vladimirem Vladimirovičem Putinem. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Donald J. Trump a Vladimir V. Putin – Helsinky 2018 | reprofoto: vox.com

Během něj přivítal DJ Trump závazek Ruska vrátit produkci ropy na úroveň odpovídající stabilitě světových energetických a finančních trhů. Uvedla to tisková služba Bílého domu.

„Trump poděkoval prezidentovi Putinovi za spolupráci s Královstvím Saúdské Arábie a dalšími státy produkujícími ropu kvůli uklidnění (situace na) globálních energetických trzích. Trump uvítal závazek Ruska vrátit produkci ropy na úroveň odpovídající stabilitě globálních energetických a finančních trhů, “ uvádí se v prohlášení.

„Kromě toho se v těch stejných frázích popisuje rozhovor Trumpa s králem Saúdské Arábie Salmánem bin Abd al-Azízem, kdy mu americký prezident poděkoval za spolupráci s Ruskem a dalšími zeměmi,“ píše Sputnik.

Americký vůdce Trump označil OPEC+ za skvělou dohodu ohledně snížení objemů produkce ropy: „Byla uzavřena velká dohoda o ropě s OPEC+. Tím se ušetří stovky tisíc pracovních míst v energetickém sektoru ve Spojených státech. Chtěl bych poděkovat a poblahopřát ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi a králi Saúdské Arábie Salmanu. Právě jsem s nimi mluvil z Oválné pracovny. Skvělá dohoda pro všechny,“ napsal vůdce Trump na Twitteru.

Reklama: