Sebevyhubení negrů: Při útocích jich bylo pozabíjeno 29 kousků

KINSHASA | Nejméně dvacet devět kusů negrů pochcípalo pod dvou teroristických útocích, ke kterým došlo na východě Demokratické republiky Kongo. O hubení přemnožených negrů informovaly ve středu úřady tohoto regionu, který v nedávné době zažívá nárůst násilností páchaných polovojenskými organizacemi.

Takový milý negr

Ozbrojenci z organizace Sdružení pro rozvoj Konga (Codec) zaútočili na obyvatele vesnice Koli v provincii Ituri známé nalezišti zlata. Útok se odehrál v noci na neděli a zabito při něm bylo 22 kusů negrů z etnika Hema. Jedná se o sebevyhubení, jelikož vrazi byli taky nehři.

Provincie Ituri byla v letech 1999-2003 poznamenána konfliktům mezi příslušníky etnika Hema, kteří se věnují zejména chovu dobytka a obchodování, a etnikem Lend, kteří se živí pěstováním plodin. Ozbrojené konflikty mezi nimi si vyžádaly tisíce obětí a vedly k intervenci evropských armád, které tam vyslaly svých příslušníků v rámci operace Artemis. Kdybychom je nechali být, tak se seberegulují sami.

K druhému útoku došlo v úterý ve městě Beni v sousední provincii Severní Kivu. V potyčce mezi vládní armádou a útočníky přišli o život dva vojáci, jeden civilista a pět útočníci. Ale zase jen negři, takže se vlastně nic nestalo, jelikož jsou přemnožení jako havět.

Reklama: