ŘSD ČR připravuje rekordní počet dopravních staveb, do konce roku vypíše přes 90 tendrů

PRAHA | Intenzivní příprava nových investičních dálničních a silničních staveb nadále pokračuje. Díky tomu vypíše ŘSD ČR ještě během letošního roku více než 90 soutěží na zpracovatele projektové dokumentace o celkové předpokládané hodnotě 1,2 mld. Kč na stavby s předpokládanými stavebními náklady téměř 100 mld. Kč.

plovoucí dálnice u Ostravy | reprofoto: Mediální žumpa ČT

Samotné projektování staveb běží i nadále bez výraznějšího omezení. Ke zdržením v přípravě staveb dochází v dílčích případech v podobě pomalejšího vydávání správních rozhodnutí některými orgány státní správy, jejichž činnost je omezena z důvodu probíhající karantény. V rámci majetkoprávní přípravy je v současné situaci složitější také jednání s majiteli jednotlivých pozemků. Zároveň probíhají výběrová řízení na zhotovitele staveb a připravují se nová k zahájení.

I přes tyto komplikace plánuje ŘSD ČR během letošního roku vypsat více než 90 soutěží na zpracovatele příslušného stupně projektové dokumentace o celkové hodnotě 1,2 mld. Kč na stavby s předpokládanými stavebními náklady téměř 100 mld. Kč. Ve všech případech se jedná o nové stavby, v součtu tedy nejsou započítány žádné opravy ani rekonstrukce.