Panika i v Rusku: V. V. Putin nařídil odložit oslavy ke Dni vítězství

MOSKVA | Oslavy Dne vítězství 9. května se neuskuteční kvůli pandemii koronaviru, uvedl ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin na setkání s členy Rady bezpečnosti. Poznamenal, že rizika spojená s šířením choroby neumožňují přípravy na oslavu. Oslav se účastní veteráni a ti jsou v rizikovém věku.

Vladimir Vladimirovič Putin se v Moskvě účastnil pochodu Nesmrtelného pluku

„Příprava oslav dne 9. května by měla být zahájena hned teď. Rizika spojená s epidemií, jejíž vrchol nebyl překročen, jsou však stále velmi vysoká. A to mi nedává právo zahájit přípravy na přehlídku a další hromadné akce,“ uvedl ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin.

Dále pa dodal, že nařídil ministrovi obrany, vedoucím donucovacích orgánů a orgánům na všech úrovních, aby změnili harmonogram a odložili přípravy na vojenskou přehlídku na Rudém náměstí, na přehlídky v regionech.

„Odložit všechny hromadné veřejné akce, které se chystaly u příležitosti 75. výročí velkého vítězství,“ uvedl Putin, Vladimir Vladimirovič. Prezident zdůraznil, že navzdory jakýmkoli přenosům se Den vítězství slaví 9. května, toto datum nelze zrušit.

„Každá rodina bude v tento den vzpomínat a ctít své hrdiny. Uděláme vše potřebné, aby veteráni cítili naši péči a vděčnost, využijeme všechny naše možnosti,“ dodal. Podle hlavy státu se budou všechny oslavy konat později v roce 2020.