Sputnik: Střelba v Kanadě. Útočník převlečený za policistu zabil nejméně 16 lidí

HALIFAX | Nejméně 16 lidí zemřelo při střelbě v kanadské provincii Nové Skotsko na východním pobřeží země, informuje CBC News s odkazem na policejního komisaře. Podezřelý z útoku je zavražděn, uvádí se, že se oblékl do policejní uniformy a pohyboval se v autě, které vypadalo jako policejní. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

„Útok začal v sobotu odpoledne v malém pobřežním městě Portapique, které se nachází asi 80 kilometrů od Halifaxu, hlavního města Nového Skotska,“ píše Sputnik.

Střelec se údajně pohyboval mezi několika obcemi v Novém Skotsku, takže přesný počet obětí útoku zatím nebyl přesně stanoven. Policie na zneškodnění útočníka potřebovala 12 hodin. Místním obyvatelům bylo doporučeno, aby neopouštěli své domovy. Operace skončila v neděli ráno u Halifaxu, střelec je mrtvý. Motivy jeho činu nejsou dosud známy.

Místní policie na Twitteru uvedla, že z útoků je podezřelý 51letý muž jménem Gabriel Wortman. Nebyl policistou, ale byl v policejní uniformě a jezdil autem připomínajícím policejní. „Rozdíl mezi jeho autem a vozidly Královské kanadské jízdní policie je registrační číslo. Číslo podezřelého automobilu je 28B11, nachází se pod zadním oknem. Pokud vidíte číslo 28B11, okamžitě volejte 911,“ uvedla kanadská policie v prohlášení.

Orgány činné v trestním řízení nespojují incident s terorismem. Při útoku byla zavražděna policistka, matka dvou dětí Heidi Stevensonová, která u bezpečnostních sil sloužila přes 23 let. „Heidi splnila svou povinnost a rozloučila se se životem, když chránila ty, kterým sloužila,“ napsal na sociálních sítích mluvčí policie Nového Skotska Lee Bergman. Další zástupce strážců zákona je hospitalizován se zraněními, které neohrožují jeho život.

Reklama: