Pokud by se konaly v Itálii volby tak by je Liga Mattea Salviniho drtivě vyhráhla

ŘÍM | Nový volební průzkum z Itálie ukazuje značnou dominanci strany Liga bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, kdy o průzkumu v českých médiích informují snad jen Parlamentní listy, jelikož ostatní média se věnují šíření paniky a strachu z nové chřipečky hrůzně označované jako Covid-19.

Viktor Mihály Orbán a Matteo Salvini | repro: France 24

„Pokud by se nyní konaly volby, tak by je nyní Liga ovládla se ziskem 30,5 %. Oproti tomu nejsilnější vládní Hnutí pěti hvězd (M5S) se propadlo až na třetí místo. Na vzestupu je i konzervativní pravicová strana Fratelli d’Italia (Fdl) političky a novinářky Giorgie Meloni,“ píše web s tím, příjmení političky úchylně a násilně přechýlil a prznil přidám „-ová“.

Salviniho Ligu by v dubnu volilo až 30,5 % respondentů, jednalo by se tak o absolutně nejsilnější stranu. Druhým nejsilnějším hnutím, stejně u voleb z roku 2018, zůstává Demokratická strana (PD) Paola Gentiloniho. Ta by získala 22,2 %, což je o 3,4 procenta více než ve volbách před dvěma lety.

U voleb se tehdy nejsilnější frakcí stalo Hnutí pěti hvězd (M5S) Luigiho Di Maia dnes s 14,9 %. Nyní však nejsilnější vládní strana zažívá strmý propad volebních preferencí, a pokud by se volby konaly nyní, skončila by až těsně na třetím místě.

Nyní nejsilnější Liga v roce 2018 obdržela 17,4 procenta hlasů voličů a skončila tak na třetím místě, načež právě s Hnutím pěti hvězd utvořila koalici, uzavírá server.

Reklama: