Soud potvrdil, že Andy Babiš vládne se svými poskoky jako zločinec a zrušil totalitní diktátorské opatření

PRAHA | Celkem čtyři opatření ministerstva zdravotnictví, která omezila volný pohyb a maloobchod v souvislosti s šířením nového koronaviru, zrušil dnes soud, a to s účinností od 27. dubna, tím potvrdil, že Andy Babiš vládne se svými poskoky jako zločinec, jelikož jako vůdce vládního souboru kreténu je za celý tento celek odpovědný a Adam Vojtěch jako jeho poskok na zdravotnictví je evidentně zcela jeho loutka. Patří Babiš za mříže až tam chcípne?

Andy Babiš by měl jako svině zdechnou a shnít ve vězení

Z rozsudku vyplývá, že opatření, kterým Babiš a jeho poskok na ministerstvu zdravotnictví omezili lidská práva občanům ČR, byla nezákonná, jelikož vláda je nepřijala podle krizového zákona. O uznání opatření nelekáními soudem informuje ČTK.

„Co se týče samotných opatření, která byla zrušena soudem, jedná se celkem o čtyři. První dvě jsou z 26. března a 17. dubna, která se týkají omezení maloobchodního prodeje. Další dvě jsou z 23. března a 15. dubna, která zase omezují volný pohyb osob,“ píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Co s nimi? Neutralizovat? Policejní dobytek vyhrožuje vězením kritikům nově nastolené totality diktátorem Babišem

Server uvádí, že soud tak vyhověl žalobě Ondřeje Dostála, experta na zdravotnické právo. Ten tato opatření kritizoval, označoval je za svévolná, chaotická a nesrozumitelná. Uvádí se, že rozhodnutí pražského městského soudu je pravomocné.

Podle rozsudku má nyní vláda čas do 27. dubna, aby tato opatření přijala v zákonné formě – jako krizové opatření. Ovšem krizový režim byl Poslaneckou sněmovnou schválen pouze do 30. dubna, takže soud vlastně všechny opatřaní zrušil. Pokud zločinec a lidská špína Babiš zase nebude porušovat zákony, pak by měl být lidem odchycen a lynčován.

Václav Klaus vyzval k revoluci? Je čas na vzpouru davů, řekl v rozhovoru

Sputnik dodává, že expertovi na zdravotnické právo konkrétně vadilo to, že ministerstvo odůvodnilo tato omezení obecnou zmínkou o tom, že se zde vyskytuje nemoc covid-19, a tudíž je nutné omezit její šíření. Tato formulace je ovšem podle něj v rozporu s požadavky práva a s poznatky medicínské vědy. Postup ministerstva označil za „právnické chytračení“, jelikož dle jeho slov tvoří pravidla proti pandemii politici místo odborníků na základě současné nálady veřejného mínění.

Reklama: