DPO: Rekonstrukce Výškovických mostů míří do finále

OSTRAVA | Dva roky sužovala Ostravany rekonstrukce Výškovických mostů. Nyní se vše vrací k plnému provozu. Výluka na tramvajové trati bude ukončena 30. dubna. Autobusová linka č. 48 se v obou směrech na mosty vrátí 7. května. Individuální doprava bude plně obnovena v polovině května.

Autobus Solaris DPO | repro: dpo.cz

Od 1. května bude kompletně obnoven provoz tramvají přes mosty na Výškovické ulici, které více než 30 let zajišťovaly spojení nad frekventovanou Rudnou ulicí. Rekonstrukce mostů, které byly již v technicky velmi špatném stavu, probíhala postupně od 9. května 2018, kdy byla odstraněna první část mostů směřující do Výškovic.

Tramvajová i individuální doprava byla po dobu dvou let měněná různými způsoby, aby stavba mohla probíhat i bez úplného uzavření provozu. Od poloviny května letošního roku se tak obyvatelé Ostravy mohou těšit na nově zrekonstruované mosty, které povedou po šesti na místo původních čtyřech mostních konstrukcích a budou doplněny také o cyklostezku.

Poslední výluka na tramvajové trati probíhá od 18. do 30. dubna, přičemž ve vyloučeném úseku jezdí za tramvajové linky č. 2 a 7 náhradní autobusová doprava. Po ukončení poslední výluky již nebude provoz tramvajových linek v tomto úseku nijak omezen. Linka č. 48 se v obou směrech vrátí do provozu od 7. května.

Reklama: