Vladimir Vladimirovič Putin podepsal zákon o zjednodušení získání ruského občanství

MOSKVA | Ruský prezident Vladimir Putin podepsal federální zákon o zjednodušení získání občanství Ruské federace, dokument byl zveřejněn na oficiálním internetovém portálu právní pomoci. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vladimir Vladimirovič Putin podepisuje

„Cizí občané a osoby bez občanství, kteří trvale žijí na území RF, mohou podat žádost o udělení státního občanství Ruské federace zjednodušeným způsobem,“ uvádí se ve výnosu prezidenta, z kterého Sputnik cituje a dodává, že nyní bude možné získat ruské občanství, aniž by se občan musel vzdát svého aktuálního občanství.

Nově také lidé, kteří se narodili v SSSR a žijí v jeho bývalých republikách, kterým však nebylo uděleno jejich občanství, nemusí v Rusku žít tři roky a do žádosti o udělení občanství nemusí uvádět své příjmy.
Podepsaný zákon zahrnuje také zahraniční manžele a manželky ruských občanů, kteří žijí v Rusku a mají společné děti. Zjednodušený způsob získání občanství platí také pro cizince, u kterých je jeden z rodičů Rus a žije v Rusku.

Občané Moldavska, Ukrajiny, Běloruska a Kazachstánu s trvalým pobytem v Rusku mohou podat žádost bez dodržení doby pobytu v Rusku. Pro absolventy ruských univerzit byla snížena doba zaměstnání, nově musí odpracovat v Rusku pouze rok.

Reklama: