Jak dopadne zločinec Babiš s návrhem na prodloužení totality ve Sněmovně? Odejde jako spráskaný pes? Zastřelí se? Nebo se oběsí?

Soubor kreténů a poskoků vůdce a diktátora Andyho Babiše včera schválila materiál Ministerstva zdravotnictví, na základě kterého požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu. Totalitu chtějí prodloužit až do 25. května.“ Zde však naráží na tvrdé podmínky ze strany opozice,“ píše server Parlamentní listy (parlamentnilisty.cz) v článku s titulkem: „Babiš žvaní a lže! naštval se Petr Fiala. Opozice asi premiérův návrh zařízne. A došlo na legendární VIDEO.“

Dva šulíni?

Podle autora článku označeného redakční zkratkou „rak“ chce opozice slyšet jasný plán vlády. „Mnozí opoziční poslanci pak s takovouto délkou prodloužení zcela nesouhlasí. Předseda ODS Petr Fiala tak i při splnění požadavků vládou kývne pouze na jeden až dva týdny,“ píše se na serveru.

Poslanec KDU-ČSL Marek Výborný varoval, aby vláda nouzový stav nezneužila k nákupu předražených pomůcek. „Chtěl bych upozornit, že to nemůže být žádný bianco šek. Očekáváme od vlády jasné zdůvodnění, pokud to bude zase jenom o nákupu předražených zakázek, tak to v žádném případě neprodloužíme,“ uvedl.

Marek Výborný

Čtyři požadavky k případnému prodloužení nouzového stavu předložili Piráti. Po vládě požadují, aby ukázala účty za období stavu nouze včetně nákupů na ministerstvech zdravotnictví a vnitra, zveřejnění dat a prognóz, jimiž jsou podložena opatření, odůvodnění přijatých rozhodnutí tak, aby byla v souladu se zákonem, a představení schémat pro částečné kompenzace postiženým koronavirovou krizí. Některé nákupy resortů byly podle Pirátů podezřelé.

Pirátská tiskovka | foto: pirati.cz

SPD prostřednictvím svého předsedy Tomia Okamury sdělilo, že k prodloužení nouzového stavu až do pětadvacátého května není z pohledu ochrany životů a zdraví občanů v České republice jediný pádný důvod.

Tisková konference SPD

Vláda podle Okamury odsouhlasila naprosto nejasný režim přechodu hranic. „Chceme záruky v kontrole na hranicích, že se do Česka nedostanou lidé z rizikových oblastí. Pokud vláda tyto záruky neumí dát, tak spouští hazard se zdravím lidí,“ upozornil.

Kromě prodloužení nouzového stavu neušlo pozornosti ani Babišovo vystoupení v Radiožurnálu. „Místo toho, aby tady byli všichni happy, tady zase probíhá nějaká debata,“ ohradil se například během rozhovoru Babiš proti kritickým hlasům zejména z opozice. A podotkl, že spíše než kritické hlasy by čekal vděk.

Zkurvysyn Babiš musí být mrtvý

„K dnešnímu vystoupení premiéra neřeknu nic jiného, než že lže, jak když tiskne. Považuji za drzost, že viní opozici z toho, že pro své chyby a omyly nedokáže najít podporu už ani u koaličních partnerů. Chaos, lži a husákovské žvanění,“ odsoudil dnešní Babišova slova předseda ODS Petr Fiala.

Na dotaz ČTK dnes také šéf ODS zmínil, za jakých podmínek jde uvažovat o prodloužení nouzového stavu: „Čekám, že vláda s premiérem přijdou do Poslanecké sněmovny, omluví se za zmatky a představí řádně připravený plán. Pokud budou důvody rozumné a opatření maximálně zdrženlivá a budou doprovázena jasným plánem uvolňování, tak se dá diskutovat v rámci ochrany zdraví o prodloužení nouzového stavu o jeden až dva týdny. Bez splnění těchto podmínek ale ne.“

Petr Fiala | foto: ODS

Nouzový stav v Česku platí od 12. března, a pokud by nebyl prodloužen, pak by jeho platnost skončila 30. dubna.

Kokoti ve vládě?

A marketingový poradce Jakub Horák si na svém facebooku zašprýmoval nad sdělováním postupu ze strany Ministerstva zdravotnictví. „Nový ministr zdravotnictví sděluje další postup proti covid-19,“ napsal a doplnil vypovídající video:

Co s nimi? Neutralizovat? Policejní dobytek vyhrožuje vězením kritikům nově nastolené totality diktátorem Babišem

Soud potvrdil, že Andy Babiš vládne se svými poskoky jako zločinec a zrušil totalitní diktátorské opatření

Svině u vládních koryt si nedají pokoj, navrhnou Poslanecké sněmovně prodloužení nouzového stavu do 25. května

Reklama: