Při havárii malého letadla na Hodonínsku zemřeli dva lidé

HODONÍN | Včera v podvečer havarovalo malé letadlo u Milotic na Hodonínsku. Při nehodě zemřeli dva muži. Informovali o tom mluvčí jihomoravských policistů a záchranářů, kteří na místo přijeli. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek: youtube.com

K incidentu se vyjádřil také policejní mluvčí Bohumil Malášek, který uvedl, že dané letadlo shořelo. Zatím ale není jasné, zda letadlo začalo hořet už během letu nebo až po dopadu na zem. „Příčiny a okolnosti nehody zjišťujeme,“ dodal k věci Malášek s tím, že na místo vyrazil také letecký inspektor, píše agentura.

Více podrobností k samotné nehodě pak uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. „Nehoda byla ohlášena krátce po 18.00 hod, na místo vyrazila letecká a dvě pozemní posádky. Oba lidé v letadle bohužel zemřeli ještě před jejich příjezdem, už jim nebylo možné pomoci,“ dodala Bothová.

Uvádí se, že muži, kteří se na palubě letadla nacházeli, byli ve věku 46 let a 31 let. Své k incidentu řekl také mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský. Podle jeho slov tamní hasiči přijali hlášení o pádu letadla označovaného jako ultralight nedaleko milotického letiště po 18.00 hod.

„Na místo vyjely tři jednotky hasičů, před jejich příjezdem letadlo hasili hasicím přístrojem svědkové nehody. Hasiči pak k likvidaci požáru použili jeden vysokotlaký proud,“ uvedl Venclovský.

Reklama: