Špatné pro něco dobré. Vetřelci prchají z Evropy

KARLOVY VARY | Aspoň je vidět, jaký byl důvod jejich příchodu do Evropy, vysvětlila poslankyně Maříková příčiny nečekaného migračního trendu, tedy že se invazní druhy vracejí do zemí původu.

Opice?

Karla Maříková se na svém facebookovém účtu vyjádřila ke změně migračního směru. Tvrdí, že odchod migrantů z Evropy zpět do svých zemí v době pandemie covidu-19 je odůvodněn ztrátou sociálních výhod. Řada přivandrovalých sviňáků je ochotna utratit velké množství peněz, aby se dostala nelegálními cestami z Evropy.

Na konci března se skupina nelegálních přivandrovalců z Maroka vrátila zpět do své země. Cesta člunem ze Španělska do Maroka stála každého uprchlíka údajně 5 400 eur, což je výrazně vyšší částka, než se obvykle vyžaduje za nelegální přepravu do Evropy. Cesta do Evropy totiž zpravidla činí maximálně 1 000 eur.

Karla Maříková

Španělský deník El País informoval, že původně se stovka marockých nelegálních migrantů chtěla dostat do tuzemska samostatně, avšak narazili na potíže spojené s počasím, a proto se obrátili na pašeráky. Jak zdůrazňují autoři článku španělského deníku El País, maročtí vetřelci utíkají zpět kvůli potížím spojeným s pandemií covidu-19, která řádí ve Španělsku a po celé Evropě. Mnozí nelegální přivandrovalci totiž přišli o možnost se živit pouličním prodejem v důsledku vládních restrikcí.

Česká zdravotní sestra a členka SPD Karla Maříková si myslí, že ta skutečnost, že migranti utíkají v době, kdy Evropa musí čelit výzvě spojené se šířením covidu-19, je dalším potvrzením čistě ekonomické podstaty jejich migrace: „Když nejsou sociální výhody, tak se jim tu nechce být. Aspoň je vidět, jaký je důvod příchodu migrantů do Evropy,” uvedla česká politička ve svém příspěvku na Facebooku.

Na tuto zprávu rovněž zareagoval i další český politik, a sice místopředseda Trikolóry Dalibor Uhlíř. Upozornil totiž na vliv pandemie covidu-19 a zdůraznil úlohu neziskových organizací: „Byla vytvořena nová migrační trasa. Ze Španělska a Itálie zpět do Afriky a zpáteční cesta je dražší než ta původní. Překupníci, převaděči a tzv.,neziskovky’ jsou neskutečně flexibilní. Tak šťastnou cestu a nezlobte se na ten covid,” napsal český politik.

Reklama: