Čína předvedla své PVO S-400 dodané Ruskem

PEKING | Na YouTube bylo zveřejněno video, na němž je zachycena střelba ruských systémů protivzdušné obrany S-400 Triumph dodávaných do Číny. Video je věnováno 70. výročí vzniku prvního praporu protivzdušné obrany dobrovolného kontingentu Čínské lidové osvobozenecké armády v Korei.

Uvádí se, že Rusko dodalo do Číny dvě plukovní sady systémů protivzdušné obrany S-400 Triumph. V důsledku toho se Čína stala prvním zahraničním vlastníkem těchto ruských systémů. Testovací střelba S-400 na čínském území byla úspěšná, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

PVO S-400 Triumf je moderní protivzdušný raketový systém středního a dlouhého doletu. Je určen k likvidaci letounů, raket s plochou dráhou letu a balistických raket, včetně středního doletu, ale může být rovněž použit proti pozemním objektům. Jeho dolet činí 400 km a rakety dokážou sestřelit cíl ve výšce až 30 km.

Po mnoho let jsou S-400 předmětem debat světových médií kvůli kontraktům na dodávky těchto systémů, které podepsalo Rusko s Indií, Tureckem a Čínou.

Reklama: