Ruské Su-27 doprovázely letoun belgického letectva nad Baltským mořem

MOSKVA | Dvě stíhačky Su-27 byly vyslány do vzduchu, aby identifikovaly a doprovodily belgické vojenské letadlo. Uvedlo to Informační oddělení tiskové služby Západního vojenského okruhu Baltského loďstva, které zároveň poskytlo video z incidentu, jež bylo natočeno z kokpitu jedné z ruských stíhaček, píše Sputnik o provokaci Severoatlantické aliance u ruské hranice.

Jak vyplývá ze zprávy, posádky námořního letectva včera vykonaly plánované lety nad neutrálními vodami Baltského moře a objevily letecký cíl, který letěl směrem k ruské státní hranici, dodává světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Na místo zamířily dvě stíhačky Su-27, které zajišťují krytí v oblasti cvičení. Ruští letci se přiblížili k zahraničnímu letadlu a zjistili, že jde o letoun F-16 patřící belgickému letectvu. Následně stroj doprovodili.
Na zveřejněných záběrech je vidět, jak se dvě stíhačky Su-27 blíží k F-16, načež letoun belgického letectva prudce mění směr.

Poté, co letoun změnil kurz a zamířil pryč od ruských hranic, stíhačky pokračovaly v plnění plánovaných výcvikových a bojových úkolů: „Lety ruských letadel byly provedeny v přísném souladu s mezinárodními pravidly pro využívání vzdušného prostoru,“ zdůraznili v tiskové službě.

Reklama: