Rusko je schopné žít při extrémně nízkých cenách ropy, zaznělo z Kremlu

MOSKVA | Rusko dokáže existovat v podmínkách extrémně nízkých cen ropy, prohlásil tiskový tajemník prezidenta Ruské federace Dmitrij Sergejevič Peskov. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Moskva. Kreml. Putin v televizi Rossija 1

„Ano. Dokáže. Máme dobré rezervy, pevné rezervy, náš takzvaný bezpečnostní polštář. Je však třeba velmi šetrně používat rezervy. Právě proto nesmíme podlehnout jistým populistickým náladám, že máme všechno hned rozdat a zalít ekonomiku penězi,“ cituje Peskova, Dmitrije Sergejeviče Sputnik, který to prohlásil v éteru televizního pořadu ‚Moskva. Kreml. Putin‘ v televizi Rossija 1, když odpovídal na otázku, dokáže-li Rusko existovat při mimořádně nízkých cenách ropy.

Uvedl rovněž, že krize související s koronavirem nemá obdoby, proto nemůžeme dnes předpovídat ekonomiku na dlouhou dobu. „Je to samozřejmě velmi složité a vyžaduje to velkou zodpovědnost při přijímání rozhodnutí,“ dodal Peskov, Dmitrij Sergejevič.

Tiskový mluvčí ruského prezidenta předtím vyzval občany, aby se neznepokojovali ohledně poklesu cen ropy, protože je to podle jeho slov spekulační a ryze obchodní situace. Požádal, aby nepřikládali apokalyptický význam pádu květnových futures americké ropy WTI pod záporný bod, a uvedl, že to není důvod k příliš negativnímu hodnocení.

Dále ujistil, že ruská vláda má veškeré kapacity k minimalizaci problémů. Bude-li to nutné, použijeme je, řekl tiskový mluvčí ruského prezidenta.

Vladimir Vladimirovič Putin přichází

Reklama: