ČHMÚ je garantem předpovědi počasí na CNN Prima NEWS

PRAHA | eský hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) je garantem předpovědi počasí na nově spuštěné multimediální zpravodajské platformě CNN Prima NEWS.

Ilustrační snímek

Naše informace se tak dostanou k širšímu publiku. Jsme přesvědčeni, že veřejnost bude mít díky tomu snazší cestu ke kvalitním informacím o počasí, které budou přímo od zdroje. Cílem ČHMÚ je poskytovat ještě lepší veřejnou službu a usnadnit široké veřejnosti přístup k důvěryhodným a srozumitelným informacím.

„Součástí zpravodajského přehledu CNN Prima NEWS je také předpověď POČASÍ, a to ve zcela jedinečné formě. Díky exkluzivní spolupráci s Českým hydrometeorologickým ústavem totiž CNN Prima NEWS zapojí desetičlenný tým profesionálních meteorologů, kteří budou v nejmodernějším zpravodajském studiu ve střední Evropě rychle a přesně informovat diváky,“ říká Eliška Čeřovská, ředitelka News Production CNN Prima NEWS.

„Exkluzivita spočívá v tom, že na Prima CNN News budou chodit naši profesionální meteorologové, kteří řadu let chystají předpovědi počasí pro veřejnost, pro specializované zákazníky (třeba ŘSD, ČEZ) a také vydávají výstrahy před nebezpečným počasím. Díky tomu, že předpovědi sami vytvářejí, tak ví, o čem mluví a při moderování budou vědět, co zdůraznit a co je naopak jen zajímavost nebo perlička navíc. Například v případě výstrah před nebezpečným počasím jsou to ti praví lidé, kteří dokážou situaci zasvěceně okomentovat a popsat veřejnosti rizika,“ rozvádí systém spolupráce Mark Rieder, ředitel ČHMÚ.

„Veřejnost má k dispozici mnoho různých předpovědí počasí, které však často tvoří automaty bez podrobnější korekce. Navíc jen velmi obtížně dohledáte jejich zdroj. Naše předpovědi připravují zkušení meteorologové s využitím nejlepších numerických modelů a dalších zdrojů. Předpovědní pracoviště fungují nonstop, abychom zajistili nepřetržitou výstražnou službu před nebezpečnými hydrometeorologickými jevy. Díky CNN Prima NEWS získává veřejnost kanál, ze kterého může čerpat důvěryhodné informace o počasí, hydrologické situaci a informace o kvalitě ovzduší přímo od zdroje,“ přibližuje situaci Libor Černikovský, ředitel pro meteorologii a klimatologii ČHMÚ.

„Na podobě relací o počasí spolupracoval náš ústav s grafiky CNN Prima NEWS od úplného začátku. Bylo potřeba velkého nasazení na obou stranách, než jsme zpracovali výslednou podobu vysílání. Meteorologové si teď zvykají na nové prostředí, ale všichni to vnímají jako velikou profesní výzvu. Hlavním cílem pro nás všechny je umožnit předávání kvalitních a důvěryhodných informací srozumitelnou formou co nejširšímu publiku,“ říká o spolupráci Janek Doležal, který pomáhá koordinovat projekt na straně ČHMÚ.

Reklama: