Ruský raketový komplex S-400 působivě zničil hypersonických terčové střely Favorit-RM a Armavir

ULAN-UDE | V ruské Republice Burjatsko na polygonu Telemba proběhla cvičení s použitím jednotek protiletadlových raketových komplexů S-400 Triumf. Informuje o tom tisková služba Centrálního vojenského okruhu, píše Sputnik.

Podle tiskové služby v průběhu cvičení pomocí protiletadlových komplexů byly zlikvidovány balistické rakety cvičného protivníka, který plánoval zničit infrastrukturu vojenského objektu.

Vojáci provedli zachycení cíle na vzdálenost asi 400 km, jejich další doprovod a zničení. Jako simulace balistických raket byly použity hypersonické terčové střely Favorit-RM a Armavir.

Dříve jednotky ruského protiletadlového raketového systému S-400 Triumf odrazily útok cvičného protivníka v ruské Astrachani.

V rámci taktického cvičení jednotky protiletadlového raketového pluku provedly přesun z Leningradské oblasti do Astrachaně směrem k polygonu Ašuluk. Trasa činila asi dva tisíce kilometrů.

Po přesunu byl S-400 v bojové pohotovosti pro plnění protivzdušné obrany v nové oblasti dislokace.

Na místě měly bojové jednotky odrážet nálet cvičného protivníka. V rámci plnění rozkazu byly zasaženy rakety S-400, které simulovaly útoky nepřítele.


S-400 Triumf je moderní protivzdušný raketový systém středního a dlouhého doletu. Je určen k likvidaci letounů, raket s plochou dráhou letu a balistických raket, včetně středního doletu, může být rovněž použit proti pozemním objektům. Dolet je 400 km, rakety dokážou sestřelit cíl ve výšce až 30 km.
Protivzdušný raketový systém S-400 patří mezi nejnebezpečnější druhy ruských zbraní, jejichž existence vyžaduje co nejrychlejší reakci Velké Británie. Informuje o tom Janes 360 s odkazem na prohlášení asistenta náčelníka britského štábu vojenského letectva pro potenciál a bojeschopnost Juliana Balla.
Ball zastává názor, že prostory s omezeným přístupem a manévrem (pozn. A2/AD), které Rusko vytvořilo pomocí dat raketových systémů, zpochybňují schopnost Velké Británie pohotově reagovat na změny situace.
Ball navrhl čelit těmto omezením pomocí umělé inteligence, vývoje perspektivních druhů zbraní a změnou taktiky válečných akcí.
A2/AD (omezení a zákaz přístupu a manévru) je koncepce zadržování nepřítele (obvykle souhrnem zbraní) vytvořením zvýšeného nebezpečí pro dislokaci anebo pro přemístění jeho sil do chráněného terénu.