Polští vojáci varovně stříleli na hranici s Českou republikou (ve Slezsku jsou Poláci okupanti)

RATIBOŘ | Polští vojáci měli vypálit varovné vystřely poté, co se jeden muž pokusil překonat hranici země s Českou republikou. Informují o tom polská média. Uvádí se, že se muž pokusil překročit hranici severně od Opavy, nereagoval na výzvy vojáků, kteří pak měli vypálit varovné vystřely, píše Sputnik. Ovšem chtěl jen ze Slezska Koruny České do Slezska okupovaného Polskem.

Polští okupanti českého Slezska | repro: Sputnik

Podle polského portálu rmf24.pl k incidentu došlo v úterý. Muž, údajně občan Německa žijící v Česku, se chtěl dostat na polské území v oblasti obce Pilszcz. Poblíž hranice vystoupil z auta a dál pokračoval pěšky. Na varování polských pohraničníků nereagoval, čímž je donutil ke dvěma varovným výstřelům. Po zadření byl předán pohraniční stráži. Je na čase ukončit okupaci Slezska a Poláky vyhnat a opět navrátit českou kontrolu nad územím?

„V souvislosti s pandemií covidu-19 schválily polské úřady řadů opatření, aby zabránily šíření nového koronaviru na svém území. Vláda tak rozhodla o omezení pohybu osob (s výjimkou nutných případů), uzavření školek, škol a univerzit, uzavření zábavních zařízení a zařízení veřejného stravování, kadeřnictví, kosmetických salonů a obchodů (s výjimkou potravin),“ píše Sputnik s tím, že byla také zastavena mezinárodní letecká a železniční doprava. Cizincům byl do Polska zakázán vstup. „Občané Polska mohou ze země vycestovat, po návratu však musí strávit dva týdny v karanténě,“ uzavírá server o hysterických opatření v rámci šíření chřipečky.

Reklama: