Inženýr Zeman půl hodiny hovořil se Si Ťin-pchingem

PRAHA | Prezident ČR inženýr Miloš Zeman včera hovořil několik desítek minut lídrem Číny Si Ťin-pchingem. Tématem telefonátu byl koronavirus a pozvání na návštěvu do Číny, informoval hradní mluvčí a sexuální mimonormál Ovčáček, co prý rád čuráček.

Miloš Zeman a jeho Ovčáček | repro: parlamentnilisty.cz

Mluvčí z Hradu a údajný teplouš Jiří Ovčáček na svých sociálních sítích sdělil, že inženýr Miloš Zeman včera okolo půl hodiny hovořil s čínským lídrem Si Ťin-pchingem.

„Prezident republiky Miloš Zeman ve čtvrtek dne 30. dubna 2020 hovořil telefonicky s prezidentem Čínské lidové republiky Si Ťin-pchingem. Rozhovor s prezidentem ČLR, který prezidenta republiky telefonicky kontaktoval, trval zhruba třicet minut. Prezident republiky a prezident ČLR si vyměnili informace o situaci ve svých zemích v souvislosti s pandemií koronaviru a podpořili úsilí v boji s touto nemocí,“ napsal na svém Facebooku homouš z Hradu.

Si Ťin-pching a Miloš Zeman v Pekingu

Inženýr Zeman podle slov svého mluvčího poděkoval za poskytnutou humanitární pomoc. „Prezident ČLR poděkoval za poskytnutou humanitární pomoc. Darovací listinu předal v únoru v Pekingu vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář, následně byla část letecky přepravena do ČLR. V situaci, kdy Českou republiku zasáhl koronavirus, ČLR se druhé části humanitární pomoci vzdala,“ prohlásil Jiří Ovčáček a dodal: „Prezident republiky v telefonickém hovoru potvrdil účast na summitu 17+1. Uskuteční se pravděpodobně na podzim tohoto roku.“

Miloš Zeman také údajně poděkoval za pozvání na návštěvu Číny. Čínský lídr údajně nebyl jediný, s kým český prezident hovořil. „Prezident republiky také poděkoval za pozvání na oficiální návštěvu ČLR. V období pandemie koronaviru už prezident republiky telefonicky hovořil s prezidentkou Slovenské republiky Zuzanou Čaputovou, prezidentem Státu Izrael Reuvenem Rivlinem a prezidentem Slovinské republiky Borutem Pahorem,“ uzavřel Jiří Ovčáček, který prý rád v ústech a zadku čuráček.

Inženýr Miloš z Eman pod Parou