Klaus o likvidaci Koláře? Kdyby chtěli, tak už ten člověk neexistuje, uvedl

PRAHA | Předseda hnutí občanů Trikolóra Mgr. Václav Klaus, poslanec Parlamentu ČR, dal jasně najevo, že nesouhlasí s odstraněním sochy maršála Ivana Štěpanoviče Koněva. Prozradil, že jeho prarodiče vítali Rudou armádu, která osvobodila Prahu a chápe Rusy, že jsou na své vojáky – osvoboditele dodnes hrdí.

Václav Klaus | repro: FB VK,ml.

Dále pak dodal, že stěží věří tomu, že starosta Prahy 6 Ondřej Kolář kvůli tomu je teď v ohrožení. „Takové to komické, jak se starosta Kolář někde schovává pod postel, to je prostě legrace. Myslím, že mu nikdo nic neudělá. Já nechci adorovat izraelské tajné služby, ruské tajné služby nebo nějaké jiné, ale myslím, že kdyby chtěly, tak už ten člověk neexistuje. To je jen další rozehrávání nějaké politické trapárny, abychom schovávali starostu Koláře. Tak ať se schovává a ať jsou všichni zdraví,“ podotkl Klaus.

Dále pak okomentoval i čínský výhružný dopis, který obdržel bohužel již zesnulý předseda Senátu Jaroslav Kubera. Předseda Klaus zdůraznil, že žádný takový dopis nečetl. Jaroslava Kuberu prý měl moc rád. Dodal také k tomu pár slov o české zahraniční politice.

„Já si myslím, že není v zájmu českých občanů Bůh ví jak eskalovat nepřátelské vztahy s různými mocnostmi,“ řekl Václav Klaus.

Reklama: