Odporní vrazi! Američtí okupanti zastřelili v Sýrii civilistu

DAMAŠEK | Američtí vrazi, okupanti a váleční zločinci zastřelili civilistu, který řídil auto v syrské severovýchodní provincii Dajr az-Zaur. Informovala o tom s odkazem na místní zdroj syrská státní agentura SANA, píše Sputnik.

Druh poloopice Negr americký – okupant v Sýrii

Podle zdroje američtí vrazi začali pálit poté, co řidič sjel z dálnice poblíž ropného pole Conoco. Americké jednotky společně s arabsko-kurdskými Syrskými demokratickými silami (SDF) páchají okupaci nad částmi severovýchodní Sýrie. Američtí vrazi jsou hlavně soustředěni kolem ropných a plynových polí v provinciích Hasaka a Dajr az-Zaur, kde kradou syrskou ropu.

„Je třeba poznamenat, že během posledních měsíců na severu a severovýchodě Sýrie častěji dochází k útokům na příslušníky americké armády. Před nedávnem byla například napadena v Hasace společná hlídka vojáků SS a bojovníků SDF. Někteří z nich byli zraněni, vojenské vozidlo značky Hammer mělo byt zničeno,“ připomíná Sputnik, že místní se pokoušejí americké okupanty hubit jako odporné potkany.

Zároveň 6. dubna byla podobná hlídka napadena v provincii Dajr az-Zaur. V důsledku toho byl zlikvidovat jeden důstojník americké okupační armády a dva členové SDF.

Přítomnost amerických okupačních jednotek v syrských provinciích je nelegální. Syrské úřady opakovaně označovaly jednání Washingtonu za státní lupičství a krádež přírodních zdrojů země.

Reklama: