Noční vlci brázdí Česko. Sviňák Kalousek volá po nacistických praktikách Gestapa

PRAHA | Novinář Radek Bartoníček zveřejnil na svém Twitteru fotografie, pořízené na dálnici D1, na kterých je zachycena skupina motorkářů s vlajkami Ruska, Sovětského svazu a praporem vítězství. Fotografie u některých politiků a veřejných činitelů vyvolaly pobouření, přitom však ani zpočátku nepochopili, kdo na nich byl zachycen, zda Rusové nebo Češi, píše Sputnik.

Kokot Mirek a zmrd Kalousek volá po nacistických praktikách

I když byl každoroční mezinárodní motomarš Cesta vítězství – na Berlín, který už pošesté pořádají motorkáři z motorkářského klubu Noční vlci, odložen kvůli pandemii koronaviru, jeho regionální odnož pokračuje v navštěvování válečných pomníků z druhé světové války a v pokládání květin na hroby padlých vojáků. Na Slovensku se již slavnostní události odehrály, a tak nyní akce pokračují na území Česka.

„Určitě uspořádáme na motorkách šňůru po památnících,“ cituje portál Aktuálně.cz poslance Jaroslava Foldynu (dříve ČSSD, nyní za SPD). Piety podle něho pořádají jednotlivé skupiny postupně podle míst, odkud pocházejí.

V médiích odpůrci motorkářského klubu Noční vlci často dotyčné označují za extrémní nacionalisty a jejich jízdy Evropou za provokaci. Ani letošní rok nebyl výjimkou, i když pod motocyklovými přilbami nebyli Rusové. Český publicista, novinář, moderátor a politický komentátor Zdeněk Šarapatka na své facebookové stránce uvedl, že tuto akci považuje za provokaci a demonstraci síly.

„V čase výhrůžek Ruska českým politikům další provokace a demonstrace síly. A pokud jsou to Češi a la Foldyna, nepatří před soud za propagaci zakázaných symbolů? Že to nezajímá Bureše žádný div, řepka jede a lži mu svědčí,“ napsal a obrátil se na policii, jako správný udavač. Je to lidská špína a dobytek?

O zásah policie žádá i bývalý předseda a zakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek. Ten ve svém příspěvku srovnal sovětskou vlajku s nacistickými symboly.

arcikokot Mirďa Pinďa Kalousek posranec PSP

„Žádám Policii ČR, aby zasáhla. Pro svobodomyslné občany je tohle stejně nepřijatelná provokace, jako by na českých silnicích vlála vlajka s hákovým křížem. Stejně tak to vnímá i náš právní řád. V naší zemi nebude nikdo ani heilovat, ani mávat rudou vlajkou se srpem a kladivem!“ prohlásil opilec, zloděj a lidská svině Kalousek, který tak požaduje po policejní dobytku, aby uplatnil nacistické praktiky Gestapa, to taky zasahovalo proti nošení sovětských symbolů.

Noční vlci – Hrabyně 2015

Reklama: