Důkaz, že je FBI teroristická organizace?

Pamatujete na generála Michaela Flynna? Po Trumpově zvolení měl být hlavním šéfem bezpečnostní strategie, ale nakonec byl vyhozen – údajně nejasnému obvinění z kontaktů s Rusy.

Petr Hampl | foto: Sputnik (Vladimír Franta)

Po letech vyšetřování se ale ukázalo, že to bylo trochu jinak. FBI vedla proti Flynnovi operaci! Příslušné dokumenty se našly. Trump tehdy Flynna velmi snadno obětovat, stejně jako se snadno zbavil jiných svých klíčových spolupracovníků.

Tvrzení, že americké tajné služby se zcela vymkly kontrole a vedou operace proti demokratickému zřízení v USA, by ještě před pár lety znělo jako konspirace. Dnes vám každý správný sluníčkář nebo neokon bude tvrdit, že je to správné a potřebné. Ale v pozadí je ještě něco jiného – islám. Generál Flynn byl jediný, kdo jasně říkal, že Západ je ve válce civilizací proti Islámu a že vítězství v této válce musí být prioritou. Agentura FBI je prošpikovaná lidmi navázanými na Muslimské bratrstvo.

Za normálních okolností v normální zemi by to stačilo ke zrušení takové bezpečnostní agentury nebo aspoň důkladným čistkám. Ale obávám se, že tentokrát se nestane vůbec nic. Flynn je sice očištěn, ale do politiky se nejspíš nevrátí, a FBI se bude dál chovat jako pobočka Muslimského bratrstva či Open Society (což mnohdy fakticky splývá).

Donald John Trump a Michael Thomas Flynn | reprofoto: abcnews.go.com