Komunista Skála: Ti, co pomlouvají vojáky Rudé armády, jednají v cizích zájmech

PRAHA | Komunista Josef Skála zveřejnil video, v němž oslovil ruský lid, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Bývalý místopředseda KSČM, který zastával nejradikálnější pozice ve vedení komunistické strany a byl přezdíván i stalinistou, složil hold padlým rudoarměcům a vyjádřil přesvědčení, že rozvoj přátelských vztahů mezi dvěma státy je v zájmu českého národa. Podle něj jsou pomluvy na adresu příslušníků Rudé armády v cizích zájmech.

Josef Skála, který dříve zastával funkci místopředsedy KSČM, na videu natočeném na Olšanskýсh hřbitovech promluvil o klíčové roli Rudé armády v osvobození českého území od nacistů. Ujistil rovněž, že v Den vítězství Pražané položí květiny na hrob každého padlého sovětského vojáka, pohřbeného v Praze.

Ilustrace

Komunista nemá sebemenší pochyby v tom, že pomoc Rudé armády v době druhé světové války měla pro Čechy osudový význam. Uvedl totiž, že za celou českou historii nikdo nepomohl Čechům tolik jako sovětští vojáci. „Ti, co v současné době pomlouvají vojáky Rudé armády, jednají v cizích zájmech,“ prohlásil Skála.

Dále český politik vyjádřil názor, že skutečným zájmem českého národa je rozvoj korektních a přátelských vztahů s ruským národem. Na konci svého projevu Skála ujistil, že zásluha sovětských vojáků zůstane v paměti českého národa napořád.


Postoje autorů, jejich myšlenky a názory ne vždy jsou v souladu s postoji, myšlenkami a názory všech členů redakce. Ovšem jakýkoliv text prostý politické korektnosti na tento web patří.

Reklama: