Irina Anatoljevna Jarovaja zareagovala na Kolářův dopis šéfce Evropské komise: Ať si přečte rozsudek norimberského tribunálu

MOSKVA | Dopis starosty městské části Praha 6 Ondřeje Koláře se stížností na akce Ruska v souvislosti se zbouráním pomníku maršála Sovětského svazu Ivana Štěpanovie Koněva, jenž byl adresován předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyen, jen dokazuje amorálnost a podlost tohoto činu. Takový názor vyslovila místopředsedkyně Státní dumy Irina Anatoljevna Jarovaja, píše Sputnik.

Irina Anatoljevna Jarovaja | foto: © Sputnik / Рамиль Ситдиков

Podle jejích slov „podstata hanebné stížnosti“ starosty Prahy 6 spočívá v tom, že je pro něj pomník maršála Koněva majetkem, a nikoli symbolem památky.

„Je to hanebné, protože to v ještě větší míře dokazuje amorálnost a podlost tohoto činu,“ prohlásila Jarovaja, Irina Anatoljevna, jejíž slova uvádí její tisková služba, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Podle názoru poslankyně by měla Evropská komise doporučit panu Kolářovi, který dělá ostudu svému národu, zemi a městu, aby si přečetl ještě jednou rozsudek norimberského tribunálu, a zejména pak části Zábor Československa, Vraždy civilního obyvatelstva a kruté zacházení s ním a Zločinecká činnost v Československu.

Svými akcemi totiž zneuctívá dějiny a pokouší se budoucím generacím ukradnout památku na osvoboditele Prahy a Česka od fašistického moru, míní.

Kolář ve svém dopise tvrdí, že odstranění pomníku vyvolalo neadekvátní reakci ze strany Ruska a že se na adresu českých městských politiků ozývají všelijaké hrozby, včetně výzev k likvidaci, a jsou označováni za nacisty. Je také přesvědčen, že Evropská komise musí odsoudit jednání Ruska, které je zasahováním do vnitřních záležitostí České republiky.

Reklama: