Soudružka Káťa Konečná vyprášila fašisty z TOP 09: Spící kníže nepomáhá, afro Feriho je cool, ale přebít hříchy Kalouska nemůže

NOVÝ JIČÍN | Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová nesnese svobodu slovu, domnívá se europoslankyně a místopředsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Šéfku „topky“ dále obvinila z toho, že se snaží zvýšit preference strany pomocí antikomunismu a rusofobie. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Soudružka Káťa Konečná vyprášila fašisty z TOP 09

Předsedkyně opoziční strany TOP 09 Markéta Pekarová Adamová začala se sbírkou podpisů pro odvolání místopředsedy Sněmovny za KSČM Vojtěcha Filipa. Obvinila jej z toho, že pomáhá hájit zájmy Ruska a osočuje opoziční politiky z propagace fašismu. Podle Konečné se však jedná pouze o snahu zviditelnit vlastní stranu.

„TOP 09 už neví, jak by se zviditelnila. Spící kníže nepomáhá, afro Feriho je fajn a cool, ale přebít hříchy Kalouska nemůže, tak hlavní dáma TOP 09 Pekarová Adamová sáhla k osvědčené zbrani – antikomunismu a rusofobii. Chce odvolat předsedu KSČM Filipa z vedení Sněmovny, protože nesnese demokratickou diskuzi a svobodu projevu, kterou se tak rádi topáci zaklínají,“ napsala na Facebooku.

Starostu Městské části Praha 6 Ondřeje Koláře (TOP 09), který nechal odstranit pomník maršála I. S. Koněva, dále obvinila z toho, že se bojí kritiky za své činy, a proto ze všeho obviňuje Rusko. „Zároveň za každým rohem vidí ruského agenta. Je to k smíchu. Spíš si myslím, že se její stranický kolega z TOP 09 – starosta Kolář – bojí kritiky za své činy. Ale chápu, že je to jednodušší hodit na Rusko,“ uvedla.