Američan zadržený ve Venezuele měl unést Madura do Spojených států

CARACAS | Jeden ze dvou amerických občanů, kteří byli ve Venezuela zadrženi za pokus o atentát na prezidenta Madura, hovořil o plánech diverzantů, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Lucas Denman – Americký terorista zadržený ve Venezuele

Videozáznam výslechu Lucase Denmana, který je zaměstnancem soukromé bezpečnostní společnosti Silvercopp, byl zveřejněn na Twitteru Nicoláse Madura Morose.

„Měli jsme dorazit do Venezuely, dostat se do Caracasu a obsadit letiště <...> bylo nutné zajistit přistání letadel a export prezidenta Madura do Spojených států,“ uvedl zadržený americký terorista.

Venezuelský ministr vnitra Nestor Reverol 3. května informoval o zabránění námořní invazi kolumbijských militantů. Podle údajů ministerstva se diverzanti pokusili dostat do země na vysokorychlostních lodích. Předseda ústavního shromáždění Diosdado Cabello upřesnil, že bylo zabito osm útočníků a dva byli zadrženi. Později se objevila informace o dalších osmi zadržených. Maduro sdělil, že mezi účastníky útoku jsou dva Američané, osobní strážci amerického prezidenta.

Snímek amerického pasu údajného strážce Trumpa, který Maduro během svého vystoupení dne 5. května 2020 ukázal