Čína může od Ruska koupit novou sérii Su-35

MOSKVA – PEKING | Dodatečný nákup stíhaček Su-35 Čínou není vyloučen, z Turecka žádost na tyto letouny nepřišla. Informoval o tom ředitel Federální služby vojensko-technické spolupráce Ruska Dmitrij Jevgenijevič Šugajev, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Su-35

Čína dříve koupila 24 Su-35 z Ruska za 2,5 miliardy dolarů. „S Čínou máme široký program leteckých motorů. Kromě toho nevylučujeme možnost dalších nákupů Su-35 ze strany Pekingu,“ řekl Šugajev, Dmitrij Jevgenijevič časopisu Národní obrana.

Zároveň řekl, že jednání s Tureckem o této otázce probíhají, ale ne příliš aktivně: „Mají spíše upřesňující, technický charakter. Nemohu říci, že dnes nebo zítra podepíšeme smlouvu. Očividně musí v Turecku přijmout politické řešení: zda chtějí koupit Su-35 nebo ne. Žádost od Turecka na toto letadlo zatím nemáme,“ řekl.

Su-35 je ruský víceúčelový stíhací letoun, jedná se o modernizaci stroje Suchoj Su-27. Původně se jmenoval Su-27M, postupně však byly změněny motory, radary, zbraňové systémy i navigace. Co se týče prvního prototypu letounu, první vzlétl v roce 1988.

Reklama: