Záběry z Ruzyně připomínají konec světa

PRAHA | Na sociální síti YouTube se objevily záběry pražského letiště Ruzyně, které byly údajně natočeny na začátku měsíce května. Komplex připomíná město duchů a odstavená letadla situaci po konci světa. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Na YouTube kanálu s názvem fly Rosta se objevilo video nazvané: Největší letecká krize v historii – Letecké záběry na letiště Praha: „Letectví v době koronavirové je na pokraji přežití. Pohled na České aerolinie, Smartwings a Letiště Praha z pohledu řídícího letového provozu a pilota ze zbraslavského aeroklubu Jana Floriána,“ stojí v popisku k videu, které během několika dní shromáždilo přes 26 tisíc zhlédnutí.

Na záběrech jsou vidět prázdné letištní terminály, prázdné příletové a odletové tabule, prázdná parkoviště a desítky odstavených dopravních letadel. Aktéři videa ukazují, že od doby uzavření hranic České republiky kvůli epidemiologické situaci, která postihuje převěším zdravý rozum, klesla letecká doprava až o 80 %.

„Z letiště se stalo město duchů spíš, než vzdušný přístav,“ komentuje situaci průvodce videem, který posléze s pilotem ze zbraslavského aeroklubu natočil působivé záběry pořízené přímo nad pražským ruzyňským letištěm.