Velké ovace pro Noční vlky

Stovky nadšených občanů aplaudovalo v pátek 8. května desítkám členům motorkářského klubu Noční vlci, respektive jeho české pobočky, kteří si přijeli připomenout den vítězství spojenců nad nacistickým Německem a zároveň se poklonit padlým vojákům (namnoze svým otcům, dědům a pradědům).

Jan Kopal

Na dané informací by nebylo nic mimořádného, nebýt právě čas karantény za panování koronaviru. Všichni tito lidé se vydali spontánně na zdravotní vycházku spojenou s pietní vzpomínkou. Přibrali k tomu i své četné příbuzné, kamarády a známé. Nebyla nouze ani o děti a handicapované invalidy.

Pozoruhodné bylo i to, že neexistovala žádná oficiální pozvánka na tuto akci, ale šířila se jako za Protektorátu šeptandou a ústním podáním. Bylo přítomno také mnoho Rusů trvale žijících v České republice.

Silným pojítkem bylo také odmítnutí veškerých revizinistických výkladů historie zosobněných vlastizrádným trojlístkem Hřib-Novotný-Kolář. A všichni svorně jedním hlasem vzkazují, že dějiny se přepisovat nebudou a svých padlých a jejich odkazu si budeme vážit i nadále! A pár najatých tajtrdlíků opruzujících a provokujících na všech vlasteneckých akcích na tom nic změnit nemůže.

Oslava Dne vítězství v Praze – 2020


Reklama: