Negři měli blackout

NAIROBI | Po výpadku elektřiny, který v sobotu ráno zasáhl Keňu a Ugandu, se dodávky elektrické energie v obou východoafrických zemích opět obnovily, píše agentura DPA s odvoláním na vyjádření energetických společností.

Ilustrační snímek

Podle stanoviska keňské energetické společnosti Kenya Power and Lighting Company její pracovníci identifikovali technickou chybu v části hlavního přenosového elektrického vedení s vysokým napětím, které zásobuje energií hlavní město Nairobi.

Porucha na tomto hlavním vedení vedla k přetížení sítě, což pravděpodobně způsobilo celostátní výpadek. Jelikož elektrická síť Keni a Ugandy je propojena, k celoplošnému výpadku došlo v sobotu ráno i v Ugandě. Odpoledne však již byly dodávky energie obnoveny.

„Došlo k přerušení dodávek po celé zemi … prosíme vás o strpení, jelikož vyšetřujeme příčiny poruchy a pracujeme na obnově dodávek,“ uvedla podle agentury Reuters ugandská energetická společnost Uganda Electricity Transmission Company na svém twitterovém účtu.

Bez energie zůstaly v sobotu odpoledne už jen keňské pobřežní města Malindi a Lamu, kde týmy techniků stále pracovali na odstranění poruchy. Negři nebyli v noci skoro vůbec vidět.

Negři v noci zažívají blackout