Američtí bandité ze Spojených států byli po pokusu o invazi do Venezuely obviněni z terorismu

CARACAS | Dva americké vojáky, které Washington označuje za bývalé, ač byli aktivní v žoldáckých agenturách napojených na Pentagon, zadržených při nezdařeném pokusu o invazi do Venezuely, tamní prokuratura v pátek obvinila z terorismu a spiknutí. Informovala o tom v sobotu agentura AFP s odvoláním na venezuelskou generální prokuraturu.

Maduro se směje rozzuřenému pošukovi Trumpovi

Občané Spojených států (SS) Luke Alexander Denman a Airan Berry byli mezi osobami, které venezuelská armáda zadržela v neděli 3. května po neúspěšném pokusu o invazi na pobřeží Venezuely. Cílem útoku bylo svrhnout venezuelského prezidenta Nicolase Madura Morosoe. Podle výpovědi Denmana měli dokonce plánovat únos Madura Morosose do Washingtonu.

Venezuelská vláda v pondělí oznámila, že pokus o invazi odrazila a bezpečnostní složky neutralizovaly osm teroristů, kdy venezuelský generální prokurátor Tarek William Saab v pátek řekl: „Muži čelí obviněním z terorismu, spiknutí, pašování zbraní a sdružování za účelem páchání trestné činnosti.“ V případě usvědčení jim hrozí trest odnětí svobody v délce 25-30 let.

Saab rovněž řekl, že Venezuela požádala o vydání mezinárodního zatykače na amerického veterána Jordana Goudreaua. Tento bývalý příslušník amerických speciálních sil (zelených baretů) se k pokusu o invazi do Venezuely sám přihlásil.

Reklama: