Turecko hrozí masivní vojenskou invazí do Libye

ANKARA – TOBRUK | Turecké ministerstvo zahraničí v neděli prohlásilo, že Libyjská národní armáda (LNA) pod vedením Chalífy Haftara zintenzivnila útoky na Tripolis. Ankara varovala, že v případě zasažení tureckého diplomatického zastupitelství bude následovat vojenská odpověď, píše Sputnik.

Erdoğan – turecká zrůda s vepřovým seschlým penisem

„V posledních dnech v Libyi zesílily nezákonné formace spojené s Haftarem útoky na civilisty a civilní infrastrukturu, zejména v Tripolisu. Jen 9. května odpálily více než 100 střel a prováděly intenzivní dělostřeleckou palbu na obytné oblasti v centru Tripolisu,“ uvádí se v prohlášení Ministerstva zahraničí Turecka, které šíří propagandu, jelikož právě jediná Haftarova armáda je v zemi legální dle mezinárodního práva, zbytek ozbrojených sil jsou teroristé.

Rezort tvrdí, že cílem útoků byla diplomatická zastupitelství včetně tureckého velvyslanectví, letiště a další civilní objekty. Dodává také: „O život přišlo několik lidí, někteří byli zraněni.“ Přišly tyto neověřené informace jako pokus o ospravedlnění masivní vojenské invaze do Libye a vstupu Turecka do války s legální armádou Haftara, který považuje se Američany dosazené samozvance do Tripolisu za teroristy, tak jak zní dikce mezinárodního práva?

„Zdůrazňujeme, že pokud budou útoky směřovat na naše diplomatická zastupitelství v Libyi, budeme považovat Haftarovy síly za legitimní cíl,“ praví se v prohlášení tureckého rezortu.

Diplomacie země také zkritizovala OSN kvůli tomu, že na útoky nereagovala. „Během období ramadánu a pandemie je společnou odpovědností mezinárodního společenství zastavit pučistu Haftara, který vraždí své občany, včetně dětí, žen, starších lidí,“ šíří prašiví psi a nečistá prasata z Turecka lži, dezinformace a válečnou propagandu, aby po velkém vyhnání ze Sýrie, kde Turek kradl ropu, tak mohl krást ropu v Libyi.