EET zrušit!

Sněmovna odsouhlasila odklad EET do konce roku. Sama ministryně financí k tomu uvedla, že ekonomika se musí „pořádně nadechnout“. Je to takové nepřímé přiznání, že EET ekonomiku dusí.

Vojtěch Munzar | reprofoto: YTB

EET nijak neposílila naší ekonomiku, ani nestabilizovala státní finance. Naopak přinesla do podnikatelského prostředí další možnosti restrikcí, represí a nesmyslných pokut i za drobná administrativní pochybení. Není to systém na vydávání účtenek, ale nástroj on-line kontroly, kterou si sami na sebe musí živnostníci a podnikatelé zajišťovat a platit. Proto by bylo lepší systém zrušit.

Pokud by měla epidemie přinést nějaké poučení, tak takové, aby si stát začal vážit všech aktivních lidí, kteří se vydali na nelehkou cestu podnikání, aby jim neházel klacky pod nohy a neredukoval jejich roli na pouhé plátce peněz do státní kasy.

Mým snem není převaha velkých sítí supermarketů, řetězců a holdingů. Obrázek takového světa jsme si mohli udělat během uplynulých pár týdnů. Naopak bych chtěl mít co nejvíce drobných podnikatelů a živnostníků. A právě kvůli nim by měl stát z cesty podnikání odstranit co nejvíce zatěžujících regulací, restrikcí a administrativních nákladů.

Reklama: