Dědula se nezdá! DJ Trump přerušil tiskovou konferenci po hádce s novináři

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) Donald Trump přerušil další tiskovou konferenci po hádce s novináři. Vůdce z Bílého domu v pondělí mluvil s tiskem a vychvaloval skutečnost, že SS dělají více testů na koronavirus než kterákoli jiná země. O tiskové konferenci ukončení po hádce informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

DJT se hádá s mikrofony | repro: RT

Novináři však kladli prezidentovi otázky, které se mu nelíbily. DJ Trump je odrážel ostrými odpověďmi. Jednomu novináři mj. řekl: „Rozumím vám velmi dobře, lépe než vy sám.“

Obyvatele Bílého domu se nakonec zeptali, proč pořád mluví o počtu testů v SS, zatímco lidé umírají i nadále. DJ Trump ostře zareagoval: „Ptejte se na to Číny, ne mě.“ A pak označil položenou otázku za „ohavnou“, což novinářku pobouřilo. Odpověď Trumpa, že se mají jít zeptat do Číny, jasně dokazuje, že jeho mentální zdraví již je jen minulostí.

Na další otázku Trump neodpověděl a řekl, že již dříve dal slovo novinářce, která chtěla otázku položit, ta ale prý na vyzvání nezareagovala. Hned poté prezident přerušil tiskovou konferenci.

Duck Donald John | Cartoon by Gary Varvel – Cartoonist Gary Varvel: Donald Trump as an angry Donald Duck

Reklama: