V Sýrii zablokovali průjezd konvoje okupantů ze Spojených států

DAMAŠEK | V syrské provincii Hasaka byl zablokován průjezd kolony okupantů ze Spojených států s vojenskou technikou. O události informovala tisková agentura SANA, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Druh poloopice Negr americký – okupant v Sýrii

Uvádí se, že američtí okupanti se ocitli pod tlakem obyvatel obcí Dashdashiya i Qahira a následně byli nuceni se obrátit. Zprávy o podobných případech, k nimž dochází na severu Sýrie, se objevují pravidelně. Dříve média informovala o útocích na americké okupanty v Hasace a v sousedním Dajr az-Zauru, a to ze strany neznámých ozbrojených jednotek.

Ozbrojený konflikt v Sýrii vypukl v roce 2011. V některých oblastech dosud pokračují boje proti teroristickým skupinám. Americké vojenské jednotky se však v provinciích Hasaka a Dajr az-Zaur nacházejí nelegálně a páchají tam tak válečný zločin útočné války a jsou tam dle mezinárodního práva jako agresivní okupanti.

Americké okupační síly zde shromáždily kolem velkých nalezišť plynu a ropy. Syrská vláda opakovaně tvrdila, že rozmístění amerického vojenského kontingentu porušuje suverenitu Sýrie a veškerá mezinárodní pravidla. Rusko a Sýrie po předložených důkazech obvinilo okupanty ze Spojených států z krádeže a loupení syrské ropy.

Ilustrační snímek mrtvoly teroristy Spojených států (SS) | repro: Military.com

Reklama: